Reklame e sponzorizuar

Lajmet e Fundit

Moti në fundjavë

Në fundjavë më ftohtë. Të shtunën në mëngjes shi dhe borë. Nga e diela me kthjellime. Në fillim të...

Franca ndjek shembullin e Italisë, mund të bllokojë dërgimin e vaksinave

Franca mund të ndjekë shembullin e Italisë dhe të bllokojë dërgesat e vaksinave anti-Covid-19 jashtë Evropës, ka thënë të...

Si u vra Adem Jashari – Rrëfimi ekskluziv i bashkëluftëtarit të tij, Ragip Jashari

Sot bëhen 23 vjet nga rënia e komandantit legjendar, Adem Jasharit, familjes së tij dhe Jasharëve të tjerë. Sulmi që...

Syla: Kurti qëndroi në Gjirokastrën e Enver Hoxhës, nuk erdhi t’i nderojë Jasharajt

Gazetari kosovar dhe njohësi i zhvillimeve politike, Valon Syla, ka kritikuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, pasi ky...

Hyrje masive e imigrantëve të paligjshëm në Shqipëri

Pandemia Covid-19 nuk ndali lëvizjet e parregullta migratore. Ndonëse gjatë viteve 2015 deri në 2017 numri i imigrantëve të...

Lajmet nga Bota

Marrëveshjen tregtare me Britaninë e Madhe, Parlamenti Evropian nuk e voton për

Parlamenti Evropian ende nuk ka përcaktuar një datë për...

Së paku 33 të vdekur në protestat në Birmani

Së paku 33 persona kanë humbur jetën sot në...

Lajmet nga Rajoni

19 humbje jete dhe 986 raste të reja në Shqipëri nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19,...

Vuçiq: Kjo është përgjigjja ime ndaj Bidenit për letrën, më telefono nëse do të japësh mesazh politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka folur sërish për Kosovën duke thënë, se ai e mbrojti Kosovën më mirë...

Në dy aksidente trafiku në Tiranë kanë vdekur dy perona

Dy aksidente tragjike kanë ndodhur ditën e djeshme në Tiranë, ku dy persona kanë humbur jetën. Sipas policisë është arrestuar...

Lajmet nga Vendi

Arrestohet 22-vjeçari që dyshohet se theri me thikë babanë e tij në Mitrovicë

A.B, 22-vjeçar është arrestuar pasi dyshohet se theri me...

Pirlo: Juventusi ende në garë në të gjitha frontet

Juventusi është në finalen e Coppa Italia, 1/16 e...

Lajme te ndryshme

Aksident i rënd në Kishnicë

Para pak minutash ka ndodhur një aksident i rënd ndërmjet dy automjeteve ku si pasojë kanë mbetur të lënduar...

Lajçak: Pret vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi, Bashkimi Evropian

I ngarkuari i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë sot se Bashkimi Evropian pret vazhdimin e...

Nga 14 mijë votat e diasporës, 10 mijë prej tyre i merr Vetëvendosja

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave me postë apo votave nga diaspora. Deri më tani...

Avdullah Hoti e Vjosa Osmani nuk u morën vesh, AKI-ja akoma pa drejtor

Ushtruesja e detyrës së Presidentit,  Vjosa Osmani dhe kryeministri...

Franca ndjek shembullin e Italisë, mund të bllokojë dërgimin e vaksinave

Franca mund të ndjekë shembullin e Italisë dhe të...

Si u vra Adem Jashari – Rrëfimi ekskluziv i bashkëluftëtarit të tij, Ragip Jashari

Sot bëhen 23 vjet nga rënia e komandantit legjendar,...

Showbiz

Lajmet më të reja të Showbizit që duhet të lexoni sot...

“Ke qenë gjithmonë shoqja ime”, shkrimi prekës i Nora Istrefit për ish-vjehrrën

Këngëtarja Nora Istrefi i ka kushtuar një shkrim prekës...

“Vesi” i preferuar i mbretëreshës Elizabeth

Ajo është pa diskutim personazhi më emblematik i familjes...

Teuta Krasniqi tregon se cili aktor është më profesionist se ajo

Aktorja, Teuta Krasniqi ka treguar se cili aktor mendon...

Sport

Loris Karius shfaqet si objektiv befasues i Bayern Munichut

Portieri nën pronësi të Liverpoolit, Loris Karius është shfaqur si një shënjestër befasuese për...

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin, projektohet kthimi i Icardit në Serie A

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht...

Kontrata që fut në telashe Bunjakun e Berishën

Një kontratë për transferimin që nuk po konkretizohet dot ka futur në telashe dy...

Pirlo: Juventusi ende në garë në të gjitha frontet

Juventusi është në finalen e Coppa Italia, 1/16 e finales të Ligës së Kampionëve...

Teknologji

Shëndetsi

Australia i kërkon Komisionit Evropian që ta rishikojë vendimin e Italisë për bllokimin e vaksinave

Australia i ka kërkuar Komisionit Evropian që të rishikojë...

Ullinjë, presh dhe portokalle -Sallata që duhet ta provoni patjetër

Secili përgatit atë që dëshiron në një larmishmëri mënyrash. Sallata është pjata që nuk mungon kurrë në tavolinë. Madje as nuk mund të imagjinohet një...

Studiuesit japonezë: Mbajtja e dy maskave s’është shumë e efektshme

Simulimet kompjuterike në Japoni treguan se mbajtja e dy maskave kishte efekt të kufizuar në bllokimin e përhapjes virale, krahasuar me një maskë më...

Infektologu Tolaj tregon për lidhjen e tij familjare me Rita Orën

Infektologu Ilir Tolaj gjatë një interviste në emisionin “Frontal” në T7 ka treguar se ka lidhje familjare me këngëtaren shqiptare me famë botërore, Rita...

Stay connected

16,985FansLike
564,865FollowersFollow
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
- Advertisement -

TV

Loris Karius shfaqet si objektiv befasues i Bayern Munichut

Portieri nën pronësi të Liverpoolit, Loris Karius është shfaqur si një shënjestër befasuese për...

AstraZeneca është efektive kundër variantit brazilian të Covid-19

Rezultatet preliminare nga një studim i kryer në Universitetin e Oksfordit japin indikacione se...

Moti në fundjavë

Në fundjavë më ftohtë. Të shtunën në mëngjes shi dhe borë. Nga e diela...

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin, projektohet kthimi i Icardit në Serie A

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht...

Food & Drink

Loris Karius shfaqet si objektiv befasues i Bayern Munichut

Portieri nën pronësi të Liverpoolit, Loris Karius është shfaqur si një shënjestër befasuese për...

AstraZeneca është efektive kundër variantit brazilian të Covid-19

Rezultatet preliminare nga një studim i kryer në Universitetin e Oksfordit japin indikacione se...

Moti në fundjavë

Në fundjavë më ftohtë. Të shtunën në mëngjes shi dhe borë. Nga e diela...

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin, projektohet kthimi i Icardit në Serie A

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht...
- Reklama -

Life StylePOPULAR
Keshilla per jeten tuaj