17 raste pozitive dhe një i vdekur në 24 orët e fundit

0
46
Reklame e sponzorizuar

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 2,355 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar 1 rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 86 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.022.
Në total numri i rasteve aktive është 562.
Në 24 orët e fundit janë dhënë 10.185 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.507.657 doza të vaksinës.
Deri më sot 675.582 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

 

Reklame e sponzorizuar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here