1,891 qytetarë të infektuar dhe 18 të vdekur nga coronavirusi për 24 orë

0
61
Reklame e sponzorizuar

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 13.120 testime, 1.891 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 18 raste të vdekjes.
Sot janë shëruar 1.483 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 112.883.
Ndërkaq, në total numri i rasteve aktive është 25.797.
Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.967 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 794.812 doza të vaksinës.
Deri më sot 267.979 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Reklame e sponzorizuar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here