1,894 raste pozitive dhe 22 të vdekur në 24 orët e fundit

0
118
Reklame e sponzorizuar

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 14.284 testime, 1.894 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 22 raste të vdekjes.
Sot janë shëruar 1.354 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 117.011.
Në total numri i rasteve aktive është 27.404.
Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.835 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 841.591 doza të vaksinës.
Deri më sot 284.269 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

 

 

Reklame e sponzorizuar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here