Showbiz

Arrin pesë milionë klikime kënga e re të Dua Lipës dhe Pop Smoke

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, në fund të muajit që lamë pas publikoi këngën e re.
“Demeanor” titullohet kënga të cilën e ka sjell në bashkëpunim me rap-artistin e ndjerë, Pop Smoke.
Projekti është pjesë e albumit të tij të ri të quajtur “Faith”, i cili njëherësh është lansuar pas vdekjes së tij dhe se është aktiv që nga 16 korriku.
Kënga, e publikuar saktësisht më 29 korrik, u prit mirë nga publiku dhe deri më tani ka grumbulluar mbi pesë milionë klikime.
Reperi 20 vjeçar ndryshe u qëllua dhe mbeti i vdekur në shkurt të vitit të kaluar, pasi gjashtë burra të maskuar hynë në shtëpinë e tij në Hollywood Hills.
Motivi për të shtënat nuk ishte përcaktuar dhe është akoma e paqartë nëse ishte një sulm i synuar apo i rastësishëm.

DTV-10

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

5 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

5 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

5 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

5 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

5 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

5 months ago