Reklame e sponzorizuar

Most recent articles by:

DTV -4

- Advertisement -

A duhet t’i konsumoni të gjitha vaktet kur vuani nga diabeti

Niveli i lartë i sheqerit në gjak është një simptomë problematike e sëmundjes së diabetit. Kjo gjendje mund t’ju shkaktojë dëmtime të arterieve të syrit,...

Ja këshillat më të mira për të qenë të shëndetshëm

Nëse jeni duke menduar qe këtë të merrni hapa konkretë për të përmirësuar shëndetin tuaj atëherë janë ka disa metoda të lehta që ju...

Avni Arifi pas lirimit nga detyra e ambasadorit: S’kam koment

Ndër 12 ambasadorët e liruar nga detyra të mërkurën nga Ministria e Jashtme është edhe ai i Emirateve të Bashkuara Arabe, Avni Arifi. Për këtë...

Si Ndikon Sheqeri i Lartë në Shëndetin e Trurit?

Efektet e sheqerit të lartë në shëndet janë mëse të njohura tashmë. Sëmundje si diabeti i Tipit 1 apo 2 shkaktohen pikërisht nga kjo substancë...

4 shenjat që tregojnë se po e teproni me sasinë e kafesë që pini

Këto janë 4 shenjat që tregojnë se po e teproni me konsumimin e kafesë. Mesatarisht, një person pi 3.1 gota kafe në ditë dhe kjo...

Lëngu magjik kundër diabetit, kolesterolit dhe sëmundjes së veshkave

Sipas të dhënave, një gotë me lëngun e bamjes ofron 2 gramë proteinë, 21 miligramë vitaminë C, 80 mikrogramë folat, 3 gramë fibër, 7.6...

Mënyrat më të mira për të shpëtuar fëmijët tuaj nga varësia ndaj teknologjisë

Dita ditës vini re se fëmijët tuaj bëhen më të varur drejt teknologjisë. Shumë prindër dorëzohen duke thënë: ‘Nuk kam çfarë t’i bëj’. Nga...

Një fëmijë njëvjeçar nga Prishtina vdes nga koronavirusi

Një fëmijë një vjeç nga Prishtina ka vdekur si pasojë e koronavirusit, njofton Instituti Kombëtar i Kosovës. Në 24 orët e fundit u raportuan për...

Must read

Gjakovë: Arrestohen katër persona, Policia gjen substanca narkotike në shtëpitë e tyre

Prokuroria në Gjakovë ka ndaluar katër persona të dyshuar...

Ferizaj: Arrestohet 51-vjeçari i kërkuar

Stacioni policor në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë...
- Advertisement -