Reklame e sponzorizuar

Most recent articles by:

DTV 5

- Advertisement -

Udhëheqësit botërorë me vetura të veçanta

Krerët e shteteve, monarkët dhe udhëheqësit fetarë të botës zotërojnë disa prej automjeteve më të veçanta. Njihuni me një pjesë të tyre: Numri një i Shteteve...

LDK: Për dialogun me Serbinë, Kurti duhet të ketë koordinim më të madh me SHBA-të

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Faton Bislimi për KosovaPress thotë se dy takimet e para të kryeministrit Kurti në Bruksel me palën serbe janë...

Cilat janë 5 arsyet e prizrenasve që duhet votuar Shaqir Totajn për kryetar të Prizrenit?

Gara për të parin e Prizrenit çdo ditë për bëhet më interesante duke e pa që tashmë kandidaturën e kanë shpallur edhe personalitete të...

Abdixhiku i LDK-së fillon përsëri si pasardhësit e tij në këtë parti, kërkon që të zbulohen vrasjet e të gjithë veprimtarëve

Kryetari i Lidhjes Demokratike Kosovës, Lumir Abdixhiku ka përkujtuar veprimtarin Shaban Manaj, në 21 vjetorin e vdekjes së tij. Abdixhiku ka thënë se Manaj ishte...

Dënohet një person për keqpërdorim të pozitës në Prizren dhe lejimin e ndërtimeve pa leje në vitin 2016/17

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues, ndaj të akuzuarit N.M., për shkak se është shpallur fajtor për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit...

Ulet pagesa për patentë shofer, ja sa do të paguajnë kandidatët e rinj

Kandidatët e rinj paraqitjen e provimit për patentë shofer nga sot do të paguajnë 50 për qind më lirë, raporton DTV Zëvendësministri në Ministrinë e...

Prizrenasi i dhunshëm, vetëm pse nuk i lajmërohet me kohë në telefon e rrëzon në tokë gruan dhe e godet, nuk i kursen as...

“Pse s’po lajmërohesh me kohë”, prizrenasi e rrëzon në tokë gruan, e pështynë dhe e godet, pas saj i rreh edhe vajzat Gjykata Themelore në...

Vjen reagimi i Rusisë ndaj ShBA-së dhe Gjermanisë, pas marrëveshjes për gazsjellësin

“Rusia ka qenë gjithmonë dhe mbetet një garantuese e përgjegjshme e sigurisë energjetike në kontinentin evropian, ose, do të thosha unë, edhe në shkallë...

Must read

Gjakovë: Arrestohen katër persona, Policia gjen substanca narkotike në shtëpitë e tyre

Prokuroria në Gjakovë ka ndaluar katër persona të dyshuar...

Ferizaj: Arrestohet 51-vjeçari i kërkuar

Stacioni policor në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë...
- Advertisement -