Reklame e sponzorizuar

Most recent articles by:

DTV-9

- Advertisement -

Besnik Pula emërohet këshilltar për Marrëdhënie Ekonomike Ndërkombëtare

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka emëruar sot, Besnik Pulën këshilltar të jashtëm politik (pro-bono) për Marrëdhënie Ekonomike Ndërkombëtare. Kështu është bërë e...

Në 24 orët e fundit në Kosovë katër të vdekur nga coronavirus dhe 84 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 3.823 testime, 84 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me...

Donika Gërvalla në takim me homologen suedeze: Tensionet në veri duhet të shihen si veprim i njëanshëm i Serbisë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, ka takuar sot ministren e Jashtme të Suedisë, Ann Linde në...

YouTube ka filluar me testimin e një opsioni për shkarkimin e videove në kompjuter

Shërbimi Video YouTube ka filluar testimin e një opsioni që lejon përdoruesit të shkarkojnë klipet në kompjuter. Sot, ka shumë mënyra për të shkarkuar klipet...

Conte nuk dëshiron të marrë drejtimin e Arsenalit apo te Barcelonës

Ish-trajneri i Interit, Antonio Conte nuk ka interes të marrë detyrën e Arsenalit, por as të Barcelonës, pasi është përfolur kohëve të fundit. Conte nuk...

Shqipëria e gatshme të bashkëpunojë për forcimin e sigurisë, Xhaçka takon sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së

Parandalimi duhet të jetë motivi i diplomacisë shumëpalëshe në çdo fushë, u shpreh ministrja e Punëve të Jashtme Olta Xhaçka, gjatë takimit me sekretarin...

Trajkoviq: Sa më gjatë të qëndrojnë barrikadat, aq më e madhe është mundësia e konfliktit

Politikanja serbe dhe ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, tash kryetare e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq në një intervistë ka thënë...

Një veturë pa shofer lëvizë e bie mbi dy të tjera në Prishtinë

Pamje nga aksidenti i ndodhur në lagjen “Arbëria”, ku një veturë e cila ishte në parking kishe lëvizur duke rënë mbi dy vetura tjera...

Must read

Gjakovë: Arrestohen katër persona, Policia gjen substanca narkotike në shtëpitë e tyre

Prokuroria në Gjakovë ka ndaluar katër persona të dyshuar...

Ferizaj: Arrestohet 51-vjeçari i kërkuar

Stacioni policor në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë...
- Advertisement -