Showbiz

Azet dhe Tayna publikojnë ‘Ti harro’

 

Dy yjet shqiptarë, Azet dhe Tayna, kanë prezantuar në mesnatë këngën e re.

“Ti harro” mban titullin kënga e dyshes, të cilën e kanë kompletuar mjaft mirë edhe nga ana vizuale.

Artistët vijnë me një paraqitje të mahnitshme skenike, gjersa me t’u publikuar kënga ka filluar të shpërndahet dhe të marrë reagime pozitive gjithandej.

Ky duket të jetë pjesë e albumit të ri të Granit Musës (emri i vërtetë i Azet) të quajtur “Neue Welt”.

Producimi i këngës është bërë nga Lucry dhe Suena, kurse për miksimin dhe masterizimin është përkujdesur Lex Barkey dhe Niklas Neumann.

DTV-6

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

8 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

8 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

8 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

8 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

8 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

8 months ago