Showbiz

Beba Rexha feston ditëlindjen e 32-të, merr një urim të veçantë nga Rita Ora

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, ditën e sotme (e hënë) feston ditëlindjen e 32-të.

Artistja, e cila filloi karrierën në moshë të re, deri më tani ka korrë suksese të mëdha në tregun muzikor botëror.

Ajo lirshëm mund të thuhet se është kthyer në një nga yjet më të mëdhenj, me çmime e bashkëpunime të shumta.

Për ditën speciale, urimet kanë qenë nga më të ndryshmet dhe një i tillë nuk mungoi as nga artistja tjetër shqiptare, Rita Ora.

Kjo e fundit ka ndarë një fotografi krah këngëtares nga Dibra me ç’rast edhe i ka bërë një dedikim.

“Vajza e ditëlindjes, shpresoj që të kesh ditën më të mirë. Urime ditëlindjen”, kanë qenë fjalët e Orës.

Bebe dhe Rita ruajnë një raport të mirë shoqëror, përkundër kësaj të fundit që nuk flet me këngëtaren Dua Lipa.

Bleta Rexha (emri i vërtetë) theksojmë se është lindur e rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga dy prindër shqiptarë.

Babai i saj, Flamur Rexha, është me prejardhje nga Dibra e Maqedonisë së Veriut, kurse nëna e saj nga Gostivari.

 

 

DTV-9

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

5 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

5 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

5 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

5 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

5 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

5 months ago