Covid19

OBSH: Evropa po hyn në ‘armëpushim’ me Covid-19

“Unë besoj se është e mundur t’i përgjigjemi varianteve të reja që do të shfaqen në mënyrë të pashmangshme pa…

8 months ago

Ja masat e reja që do të hyjnë në fuqi të shtunën

Pas mbledhjes së Komitetit për menaxhim të pandemisë, ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi tha se kanë rekomanduar lehtësim të masave…

8 months ago

5 persona vdiqën nga COVID-19 ndërsa u infektuan mbi 2 mijë të tjerë në Kosovë

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 2 mijë e 110 raste të reja të infektuara me këtë virus. Në 24…

8 months ago

Sot shqyrtohen masat antiCOVID-19

Sot do të shqyrtohen masat antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës më 21 janar e që hyrën në fuqi…

8 months ago

3 raste të reja me COVID-19 dhe një i vdekur

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 1.298 testime,…

11 months ago

68 pacientë po trajtohen me COVID-19 në ShSKUK

Numër më i ulët i pacientëve po trajtohen nga COVID-19, në klinikat COVID në QKUK, por edhe në spitalet e…

12 months ago

247 pacientë po trajtohen nga COVID-19 në ShSKUK

Rënie të vazhdueshme po shënon numri i pacientëve të hospitalizuar me COVID-19, në kuadër të klinikave COVID-19 në QKUK dhe…

1 year ago

685 raste pozitive dhe 30 të vdekur nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 9.415 testime, 685 qytetarë…

1 year ago

Personat që humbën betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit sipas moshës dhe komunave

Në Kosovë në 24 orët e fundit nga coronavirusi kanë humbur jetën 28 persona, kurse janë konfirmuar 920 raste të…

1 year ago

920 raste pozitive dhe 28 të vdekur me COVID-19 sot në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 10.321 testime, 920 qytetarë…

1 year ago