Ekonomi

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në vendi i punës. Një nga…

8 months ago

17 raste pozitive dhe një i vdekur në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 2,355 testime, 17 qytetarë…

12 months ago

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” del me sqarim shtesë për udhëtarët, pas vendosjes së masave të reja kundër COVID-19

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka dal me sqarim shtesë për të gjithë ata pasagjerë që udhëtojnë me aeroplanë.…

1 year ago

Brenda javës do të realizohen qindra fluturime, mërgimtarët kthehen në vendet ku punojnë

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” njofton se brenda javës janë të planifikuara 665 fluturime. Sipas Zyrës për Informim të…

1 year ago

Dogana ka mbeldhur mbi 800 milione euro, rritet importi i mallrave nga Serbia

Dogana e Kosovës ka inkasuar deri tash 819 milionë euro ose mbi 30 për qind më shumë se në vitin…

1 year ago

Administrata Tatimore largon nga puna dy zyrtarë, pasi nuk respektuan orarin

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) njofton se ka larguar nga puna dy zyrtarë. Sipas ATK-së, largimi i tyre është bërë…

1 year ago

Kuvendi i Kosovës miraton rekomandimet lidhur me gjendjen në sektorin e ujërave

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar rekomandimet e komisionit për Ekonomi, lidhur me gjendjen në sektorin e ujërave. Aty…

1 year ago

Kujdes nga 5 eurot dhe 2 eurot, këto janë kartëmonedhat më të falsifikuara

Mbi 40 mijë euro është vlera e parave të falsifikuara, të cilat ishin vënë në qarkullim në tregun e Kosovës…

1 year ago

Opozita në Prishtinë e shqetësuar se shumë biznese akoma s’kanë përfituar nga “Pako Emergjente”

Gjatë ditës së premte është mbajtur mbledhja e radhës e Komisionit për Politikë dhe Financa në komunën e Prishtinës, raporton…

1 year ago

Qeveria Kurti po pret kredi nga diaspora

Qeveria e Kosovës ka filluar të ofrojë bono të Thesarit për diasporën, me qëllim të orientimit të fondeve të diasporës…

1 year ago