Lajme nga rajoni

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në shtëpi, ajo është arrestuar. Edhe…

5 months ago

Lajçak – Escobar: Kurti e Vuçiq janë të përkushtuar për procesin e dialogut

“Gjithçka që është rënë dakord duhet të zbatohet dhe do të zbatohet dhe kjo është pjesë e procesit që duhet…

5 months ago

Shqipëria e gatshme të bashkëpunojë për forcimin e sigurisë, Xhaçka takon sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së

Parandalimi duhet të jetë motivi i diplomacisë shumëpalëshe në çdo fushë, u shpreh ministrja e Punëve të Jashtme Olta Xhaçka,…

9 months ago

Mark Marku: Jep dorëheqjen nga mandati i deputetit të PD

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Mark Marku ka dhënë dorëheqjen nga mandati i deputetit për Qarkun e Lezhës.  Marku…

10 months ago

Shqipëri: Shtyhet për dy javë fillimi i vitit të ri shkollor

Ministrja e Arsimit e Shqipërisë, Evis Kushi, ka njoftuar për shtyrjen e fillimit të vitit të ri shkollor. Ministrja e…

11 months ago

Afganët e parë pritet të mbërrijnë sot në Shqipëri

Do të mbërrijë sot në Aeroportin e Rinasit kontingjenti i parë i shtetasve nga Afganistani për t’u strehuar përkohësisht në…

11 months ago

Vetëm nga 1 gushti Shqipëria u vizitua nga 860 mijë turistë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se nga 1 gushti vendin e kanë vizituar rreth 860 mijë shtetas të…

11 months ago

Pamje nga vendi ku ndodhi aksidenti mes dy veturave në Shqipëri, të lënduara tri vajza nga Kosova

Mediat në Shqipëri raportojnë se tri vajza nga Kosova kanë mbetur të lënduara në aksidentin që ka ndodhur mëngjesin e…

11 months ago

26-vjeçari nga Prishtina arrestohet në Shëngjin, policia i gjeti drogë në çantë

Një pushues kosovar është arrestuar sot në Shëngjin pasi iu gjet drogë në çantë gjatë kontrollit të makinës, ku 26-vjeçari…

11 months ago

Në Shqipëri-aktualisht 6 vatra janë active të zjarrit, 2 janë shuar tërësisht dhe një është izoluar

Ministria e Mbrojtjes përmes një njoftimi zyrtar ka treguar se si paraqitet situata e zjarreve në vendin tonë. Bëhet e…

11 months ago