Lajme nga Vendi

Momenti i aksidentit tragjik ku humbi jetën 4- vjeçari

Fëmija është përplasur nga makina fuoristradë tip “Audi” duke u marrë zvarrë për disa metra. Pasi ka kuptuar se e…

5 months ago

Për forcim dhe sundim të ligjit në Kosovë, biseduan kryeprokurori Lumezi dhe ambasadori amerikan Hovenier

Gjatë bisedës, kryeprokurori Lumezi, duke e vlerësuar lart kontributin dhe ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhënë institucioneve të…

5 months ago

Tërhiqet Qeveria Kurti nga këto vendime që i morri javë më parë!

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi bëri të ditur se do të lehtësohen edhe masat për ata që hyjnë në Kosovë.…

5 months ago

KMDLNj: Të nisin hetimet ndaj atyre që e arrestuan kameramanin, ai duhet të lirohet menjëherë

KMDLNj thotë se kamermani duhet të lirohet menjehërë, dhe se ai është arrestuar dhunshëm. Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave…

5 months ago

Tallja e nxënësve me arsimtarin, ia mbyllin derën e klasës: “O arsimtar, u prish dera..”

Nga pamjet shihet se si disa nxënës të një shkolle i mbyllin derën mësuesit të tyre. Një ngjarje aspak e…

5 months ago

Ja masat e reja që do të hyjnë në fuqi të shtunën

Pas mbledhjes së Komitetit për menaxhim të pandemisë, ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi tha se kanë rekomanduar lehtësim të masave…

5 months ago

Inspektorati Policor nis hetime ndaj policëve shkaku i prangosjes së kameramanit

Në një përgjigje nga IPK’ja kanë thënë se hetuesit do të ndërmarrin veprime hetimore drejt ndriçimit të rrethanave të këtij…

5 months ago

Absurdë nga Policia e Kosovës/ Arrestim dhe prangosjen e kameramanit nuk e quan të tillë, ja çka thotë!

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi. Është liruar kameramani i Agjencisë…

5 months ago

Zgjedhjet Lokale 2021/ Kosova vlerësohet pozitivisht nga vëzhguesit evropianë, por merr rekomandime për ri-dizajnim të fletëvotimeve

Shefi i këtij i këtij misioni të BE-së, Lukas Mandl, gjatë prezantimit të raportit tha se procesi zgjedhor është vlerësuar…

5 months ago

17 raste pozitive dhe një i vdekur në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 2,355 testime, 17 qytetarë…

9 months ago