Lajme nga Vendi

68 pacientë po trajtohen me COVID-19 në ShSKUK

Numër më i ulët i pacientëve po trajtohen nga COVID-19, në klinikat COVID në QKUK, por edhe në spitalet e…

10 months ago

Donika Gërvalla në takim me homologen suedeze: Tensionet në veri duhet të shihen si veprim i njëanshëm i Serbisë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, ka takuar sot ministren e Jashtme të…

11 months ago

Trajkoviq: Sa më gjatë të qëndrojnë barrikadat, aq më e madhe është mundësia e konfliktit

Politikanja serbe dhe ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, tash kryetare e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq në…

11 months ago

Ndryshojnë sërish temperaturat, moti për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot…

11 months ago

Prizren: Humb jetën një person, u rrokullis me traktor

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka humbur jetën në Prizren, pasi është rrokullisur me traktor. Rasti ka…

11 months ago

Policia dënon 1 mijë e 561 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID

Në 24 orët e fundit, Policia ka shqiptuar 1 mijë e 561 tiketa për qytetarët që nuk kanë respektuar masat…

11 months ago

Moti për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se ka ndryshuar situata meteorologjike dhe fushat me presion të lartë që ishin…

11 months ago

Personat që humbën betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit sipas moshës dhe komunave

Në Kosovë në 24 orët e fundit nga coronavirusi kanë humbur jetën 28 persona, kurse janë konfirmuar 920 raste të…

11 months ago

Edhe një shtatzënë ka vdekur nga COVID-19

Një shtatzënë ka vdekur të premten mbrëma si pasojë e COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar doktoresha e Mjekimit Intensiv, Agreta…

11 months ago

291.645 qytetarë kanë marr vaksinën antiCOVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i…

11 months ago