Lajmi i Ditës

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu për Ekrem Hysenin, shkruan në…

8 months ago

Lajçak – Escobar: Kurti e Vuçiq janë të përkushtuar për procesin e dialogut

“Gjithçka që është rënë dakord duhet të zbatohet dhe do të zbatohet dhe kjo është pjesë e procesit që duhet…

8 months ago

Suspendohen dy policë dhe ndaj pesë të tjerëve iniciohet procedurë e brendshme disiplinore për prangosjen e kameramanit

Siç njofton policia, suspendimi i tyre është mbështetur në udhëzimin administrativ të PK-së për shkeljet, masat dhe procedurat disiplinore në…

8 months ago

Ja masat e reja që do të hyjnë në fuqi të shtunën

Pas mbledhjes së Komitetit për menaxhim të pandemisë, ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi tha se kanë rekomanduar lehtësim të masave…

8 months ago

5 persona vdiqën nga COVID-19 ndërsa u infektuan mbi 2 mijë të tjerë në Kosovë

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 2 mijë e 110 raste të reja të infektuara me këtë virus. Në 24…

8 months ago

Zgjedhjet Lokale 2021/ Kosova vlerësohet pozitivisht nga vëzhguesit evropianë, por merr rekomandime për ri-dizajnim të fletëvotimeve

Shefi i këtij i këtij misioni të BE-së, Lukas Mandl, gjatë prezantimit të raportit tha se procesi zgjedhor është vlerësuar…

8 months ago

247 pacientë po trajtohen nga COVID-19 në ShSKUK

Rënie të vazhdueshme po shënon numri i pacientëve të hospitalizuar me COVID-19, në kuadër të klinikave COVID-19 në QKUK dhe…

1 year ago

577 pacientë të shtrirë në spitalet e ShSKUK-së

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK) janë të shtrirë në spitale 577 pacientë që po marrin shërbime…

1 year ago

Mbi 600 pacientë me coronavirus po trajtohen në spitale, 44 prej tyre janë në kujdes intensiv

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se në spitale janë duke u trajtuar 675 pacientë nga COVID-19.…

1 year ago

Raporti i Policisë për vdekjen e 23 vjeçares nga Drenasi

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se njësitet policore janë duke e hetuar rastin e…

1 year ago