LifeStyle

Viber me diçka të re – për muajin e privatësisë dhe sigurisë

Rakuten Viber, një lider global në komunikimin me shumë platforma, nderon “Muajin Ndërkombëtar të Privatësisë dhe Sigurisë” duke vazhduar të…

10 months ago

Në 24 orët e fundit në Kosovë katër të vdekur nga coronavirus dhe 84 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 3.823 testime, 84 qytetarë…

11 months ago

YouTube ka filluar me testimin e një opsioni për shkarkimin e videove në kompjuter

Shërbimi Video YouTube ka filluar testimin e një opsioni që lejon përdoruesit të shkarkojnë klipet në kompjuter. Sot, ka shumë…

11 months ago

Pas pesë vitesh pauzë Rihanna nis punën për albumin e ri

Ylli nga Barbados, Rihanna, krahas angazhimeve me “Savage X Fenty” po shfrytëzon kohën e saj për të ‘eksperimentuar’. Ajo tanimë…

11 months ago

19 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë dhe 703 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 10.851 testime, 703 qytetarë…

11 months ago

Arben Vitia: Ka filluar negocimi edhe për 1 milionë doza tjera të vaksinave antiCOVID për dozën e tretë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se situata me COVID-19 është e rëndë, pavarësisht rënies së rasteve. Vitia njoftoi…

11 months ago

Në spitalin e Pejës hapësira shtesë për pacientët me COVID

Spitali i Pejës ka bërë të ditur se pacientët me Covid-19 tashmë kanë mbushur shtretërit e reparteve të Infektives, Pulmologjisë…

11 months ago

Në klinikën e Pulmologjisë 99 për qind e pacientëve janë të pavaksinuar, 5 në gjendje të rëndë

Klinika e Pulmologjisë është e mbushur me pacientë të cilët janë duke u trajtuar pas infektimit me Covid-19, ku 99…

11 months ago

Mbi 133 mijë vaksina AstraZeneca donacion nga Norvegjia largohen nga administrimi ju skadon afati

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka bërë të ditur se janë hequr nga administrimi mbi…

11 months ago

Vitia: Nga Gjermania pritet të arrijnë edhe 150 mijë doza të vaksinës AstraZeneca, deri në fund të javës

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka bërë të ditur se ka sasi të mjaftueshme të…

11 months ago