Shëndetsi

Featured posts

Në 24 orët e fundit në Kosovë katër të vdekur nga coronavirus dhe 84 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 3.823 testime, 84 qytetarë…

8 months ago

19 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë dhe 703 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 10.851 testime, 703 qytetarë…

9 months ago

Arben Vitia: Ka filluar negocimi edhe për 1 milionë doza tjera të vaksinave antiCOVID për dozën e tretë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se situata me COVID-19 është e rëndë, pavarësisht rënies së rasteve. Vitia njoftoi…

9 months ago

Në spitalin e Pejës hapësira shtesë për pacientët me COVID

Spitali i Pejës ka bërë të ditur se pacientët me Covid-19 tashmë kanë mbushur shtretërit e reparteve të Infektives, Pulmologjisë…

9 months ago

Në klinikën e Pulmologjisë 99 për qind e pacientëve janë të pavaksinuar, 5 në gjendje të rëndë

Klinika e Pulmologjisë është e mbushur me pacientë të cilët janë duke u trajtuar pas infektimit me Covid-19, ku 99…

9 months ago

Mbi 133 mijë vaksina AstraZeneca donacion nga Norvegjia largohen nga administrimi ju skadon afati

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka bërë të ditur se janë hequr nga administrimi mbi…

9 months ago

Vitia: Nga Gjermania pritet të arrijnë edhe 150 mijë doza të vaksinës AstraZeneca, deri në fund të javës

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka bërë të ditur se ka sasi të mjaftueshme të…

9 months ago

Kush e ka më të vështirë lënien e cigares, gratë apo burrat?

Gratë e kanë më të vështirë sesa meshkujt, pavarësisht se konsumojnë më pak cigare, zbulon një studim i ri Hulumtuesit…

9 months ago

Gjatë 24 orëve të fundit 13 të vdekur dhe 1,901 qytetarë të infektuar me coronavirus

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 10.848 testime, 1.901 qytetarë…

9 months ago

Si ndikon ngrënia e akullores në cilësinë e gjumit para fjetjes

Ngrënia tepërt i akullores mund të çojë në shtim peshe, sëmundje të zemrës dhe gjithashtu mund të prishë mikroflorën e…

9 months ago