Teknologji

Viber me diçka të re – për muajin e privatësisë dhe sigurisë

Rakuten Viber, një lider global në komunikimin me shumë platforma, nderon “Muajin Ndërkombëtar të Privatësisë dhe Sigurisë” duke vazhduar të…

8 months ago

YouTube ka filluar me testimin e një opsioni për shkarkimin e videove në kompjuter

Shërbimi Video YouTube ka filluar testimin e një opsioni që lejon përdoruesit të shkarkojnë klipet në kompjuter. Sot, ka shumë…

9 months ago

iPhone 13 do të ketë një “kapacitet të çmendur të memories”

Megjithëse Apple ende nuk ka njoftuar zyrtarisht planet për telefonin e ri, i cili mund ose nuk mund të marrë…

10 months ago

Lëshohet versioni i parë beta i Windows 11

Microsoft po lëshon versionin e parë beta të sistemit të tij të ri operativ.  Windows 11 më parë ishte në…

11 months ago

Mënyra se si ta freskoni veturën kur ju bëhet nxehtë

Mënyra se si ta freskoni veturën në vetëm 10 sekonda. Nëse uleni brenda një veture të nxehtë, jo vetëm që…

11 months ago

Konzola e PlayStation 5 ka shitur 10 milionë kopje në të gjithë botën

Sony Interactive Entertainment ka njoftuar se ka shitur më shumë se dhjetë milionë tastiera PlayStation 5 në të gjithë botën…

11 months ago

293 milionë përdorues tani ka regjistruar snapchat

Aplikacioni popullor Snapchat ka parë rritjen më të madhe në disa vite. Numri i përdoruesve aktivë të përditshëm të Snapchat…

11 months ago

Zëvendësimi i laptopit supozohet të jetë nga një iPad Mini i ri

Apple iPad Mini jo vetëm që do të rifreskohet vizualisht, por gjithashtu do të marrë një azhurnim të mirë të…

12 months ago

A shpërndani gjithçka në rrjete sociale? Kujdes, mund të sanksionoheni

  Facebook bëri të ditur të mërkurën se do të ndërmarrë veprime “më të forta” kundër atyre përdoruesëve të cilët…

1 year ago

Jeni i varur nga teknologjia? Ja pesë mënyra si të ndaloni këtë

Zgjidhni aktivitetet e jashtme në vend të teknologjisë. Studimet sugjerojnë se të paktën 64 për qind e njerëzve i kalojnë…

1 year ago