Zgjedhjet 2021

per tv

1 year ago

Pesë milionerët që u zgjodhën deputetë

Legjislatura e tetë e Kuvendit të Republikës së Kosovës do të ketë në përbërje pesë milionerë. Pasuria e tyre fillon…

1 year ago

KQZ-ja shpall rezultatet, VV-ja merr 49.95%, PDK-ja e dyta me 16.9%, kurse LDK-ja merr 12.64% të votave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë shpalljen e rezultateve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit, raporton /DTV/…

1 year ago

Sot në 11:00 shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në orën 11:00 do të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e…

1 year ago

Gjermania, Franca bëjnë thirrje për formimin e shpejtë të Qeverisë së Kosovës

Gjermania dhe Franca bënë thirrje për formimin e shpejtë të Qeverisë së re të Kosovës dhe për zgjedhjen e presidentit,…

1 year ago

“Me trendin e verifikimit nga KQZ’ja, rreth 30% e votave nga diaspora mund të shpallen të pavflefshme”

Opinionisti Imer Mushkolaj ka thënë se me trendin e verifikimit të votave të diasporës nga Komisioni Qendror Zgjedhor 30% e…

1 year ago

Rezultatet e dy analistëve që iu bashkuan PDK’së, njëri pritet të mbetet jashtë Kuvendit

Në mesin e 19 deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës, të cilët bazuar në rezultatet momentale të kandidatëve do të…

1 year ago

“Loja” e Srpskas me votat për boshnjakët cilësohet antikushtetuese: Të kontestohet përmes ligjit

Strategjia e Listës Serbe për të vënë në kontrollë komunitetet tjera përmes deputetëve të tyre është në kundështim me kushtetutën,…

1 year ago

Këta janë 50 deputetët e Vetëvendosjes që kanë siguruar ulëse në Kuvend

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar që të publikojë formularët e rezultateve të partive dhe kandidatëve të zgjedhjeve të 14…

1 year ago

Loja e Srpska’s, Hoxhiq mori mijëra vota në Komunat ku nuk jeton asnjë boshnjak

Subjekti politik “UH Adriana Hodzhiç” ka thyer një rekord në zgjedhjet e 14 shkurtit 2021, duke arritur që të sigurojë…

1 year ago