Sport

Conte nuk dëshiron të marrë drejtimin e Arsenalit apo te Barcelonës

Ish-trajneri i Interit, Antonio Conte nuk ka interes të marrë detyrën e Arsenalit, por as të Barcelonës, pasi është përfolur kohëve të fundit.

Conte nuk po kërkon të bashkohet me Barcelonën ose Arsenalin si menaxher, pavarësisht lidhjeve me të dy vendet e punës, pasi menaxherët e tyre janë duke u kritikuar dhe mund të shkarkohen.

52-vjeçari aktualisht është pa punë pasi u largua nga gjigantët e Serie A, Inter, pasi i udhëhoqi ata drejt titullit të tyre të parë në 11 vjet.

Eksperti italian i transferimeve Fabrizio Romano raporton se Conte nuk dëshiron të marrë drejtimin e asnjërit klub në mes të sezonit, dhe në vend të kësaj është i prirur të marrë një mundësi të mira nga sezoni i ardhshëm.

Zhurma rreth një menaxheri të ri te Barca po arrin nivelin e etheve pas fillimit të tmerrshëm të trajnerit Ronald Koeman në sezon.

Edhe tifozët e Arsenalit nuk e duam më Mikel Artetan, pasi nuk po arrin të marrë më të mirën nga ekipi.

Por, asnjëra nga klubet thuhet se nuk e ka ftuar zyrtarisht Conten, i cili fitoi titullin e Ligës Premier me Chelsean në vitin 2017, apo sezonin e tij të parë në klub.

DTV-9

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

8 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

8 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

8 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

8 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

8 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

8 months ago