Sport

Dalin në shtije biletat për ndeshjen Shqipëri – Hungari

Kombëtarja e Shqipërisë do të përballet me atë të Hungarisë në ndeshjen e dytë të muajit shtator.

Kuqezinjtë pësuan humbje 4-1 nga Polonia në ndeshjen e parë të këtij muaji, për kualifikimet e Kampionatit Botëror ‘Katari 2022’.

E për takimin me Hungarinë, tanimë Federata shqiptare e futbollit ka nxjerr në shitje biletat.

Bileta më e lirë kushton 1000 lekë apo 8 euro në tribunat mbrapa golave G2 dhe C2. Ndërkohë biletat më të shtrenjta janë ato VIP 2 dhe VIP me 12,000 dhe 15,000 lekë që do të thotë 98 dhe 122 euro.

Shqipëria do ta pres Hungarinë të dielën e 5 shtatorit në stadiumin ‘Elbasan Arena’ me fillim nga ora 18:00.

 

DTV-9

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

8 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

8 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

8 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

8 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

8 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

8 months ago