Showbiz

Ellen Degeneres do të përfundojë emisionin e saj, ja kush pritet ta zëvendësojë

Ellen DeGeneres, autorja e famshme e ‘’Ellen DeGeneres’’ do të përfundojë emisionin e saj, pas 18 vitesh transmetim në televizionin amerikan.

“Sado e mrekullueshme dhe argëtuese që është kjo shfaqje, nuk është më një sfidë më,” i tha ajo Hollywood Reporter.

Shfaqja Ellen DeGeneres, e cila transmetohet që nga shtatori i vitit 2003, do të marrë fund në vitin 2022, pas sezonit të saj të 19-të.

Përzierja e përditshme e komedisë, intervistave dhe historive të interesit njerëzor ka qenë një element kryesor i televizionit amerikan, megjithëse vlerësimet sa i përket këtij emisioni, kanë rënë në vitet e fundit.

Emisioni i DeGeneres transmetoi edicionin e tij të tremijtë  muajin e kaluar, për të cilin ajo pranoi se kishte qenë një përvojë “emocionuese”.

Largimi i Ellen vjen pas akuzave për keqtrajtimin e punonjësve të saj, madje kishte rënë ndjeshëm edhe në shikueshmëri.

63-vjeçarja vazhdoi duke thënë se pretendimet e vitit të kaluar se vendi i punës i shfaqjes ishte “i dominuar nga frika” nuk kishin qenë një faktor në vendimin e saj për të tërhequr prizën.

Sipas Hollywood Reporter, shfaqja e saj ka fituar më shumë se 60 çmime nga Daytime Emmy.

Ndërkaq sipas NBC, emisioni i saj do të zëvendësohet nga këngëtarja dhe autorja e emisionit “The Kelly Clarkson Show”, që startoi në vitin 2019.

Kelly Clarkson, 39 vjeçe, fitoi sezonin e parë të “American Idol” në 2002 dhe vazhdoi të realizonte hite të mëdha si: “Stronger”, “Miss Independente” dhe “Since U Been Gone”

DTV -4

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

4 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

4 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

4 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

4 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

4 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

4 months ago