Gjakovë: Arrestohen katër persona, Policia gjen substanca narkotike në shtëpitë e tyre

0
110
Reklame e sponzorizuar

Prokuroria në Gjakovë ka ndaluar katër persona të dyshuar dhe kanë konfiskuar mbi 5 kilogramë substancë të dyshuar narkotike të llojit ”Marihuanë”.
Njësia për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë ka në realizuar bastisje në shtëpitë dhe objektet përcjellëse të dyshuarve E.I, J.I, E.I., dhe Rr. Sh., në fshatin Stubëll, Komuna e Gjakovës, me dyshimin se në shtëpitë e tyre gjenden substanca të dyshuara narkotike të llojit marihuanë.
Siç njoftohet, gjatë bastisjes janë gjetur dhe sekuestruar:
Substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, me peshë 5 kilogramë e 571 gramë,
Një (1) pushkë gjuetie
Pesë (5) fishekë
Një (1) granatë dore
Me urdhër të prokurorit të rastit, të dyshuarit gjenden në ndalim në kohëzgjatje prej 48 orësh, nën dyshimin e bazuar se kanë kryer veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge”, dhe “Armëmbajtje pa leje”.

 

 

Reklame e sponzorizuar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here