Lajmet

Haradinaj: thotë 21 kandidatët e AAK-së për kryetar komunash janë pa afera korruptive

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka prezantuar 21 kandidatët për kryetar të komunës që do marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj tha se po prezantojnë kandidatët që janë njerëz të duhur, në kohë dhe vend të duhur për të qeverisur me komunat e tyre.

Ai tha se këta 21 kandidatët e AAK-së janë njerëz pa afera korruptive dhe që nuk janë ndesh me ligjin.

Një vlerë tjetër që Haradinaj foli edhe për oferta programore për zgjedhje lokale.

“Programi qeverisë që ka një fjalë me qytetarin, i hartuar nga vetë kryetaret e komunave dhe si e tillë është i mëshiruar me qytetarët dhe komunën përkatëse”, ka thënë ai.

Si vlerë e tretë është mënyra e qeverisjes e përgjegjshme, efektshme dhe në të mirë të komunës.

“Ne do jemi partia e parë për shkak të veprave dhe punëve tona. 17 tetori do jetë ditë festive”, u shpreh Besnik Tahiri, kandidat për kryetar të komunës së Podujevës.

 

DTV-9

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

8 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

8 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

8 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

8 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

8 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

8 months ago