Rama përshëndet fitoren e LVV-së: Vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri

0
10
Reklame e sponzorizuar

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar partitë politike në Kosovë për mbarëvajtjen e zgjedhjeve.

Rama me anë të një shkrimi në Twitter ka thënë se, vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri.

“Përshëndetje të gjitha forcave politike në Kosovë dhe posaçërisht fituesve të qartë të zgjedhjeve, LVV, me urimin që vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri për Kosovën, me qeveri të qëndrueshme, dialog konstruktiv ndërpartiak, zhvillim ekonomik & social”, ka shkruar Rama.

https://twitter.com/ediramaal/status/1361270439016816643?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1361270439016816643%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Frama-pershendet-fitoren-e-lvv-se-vullneti-popullit-te-kosoves-te-misherohet-ne-nje-kapitull-te-ri%2F

Reklame e sponzorizuar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here