Sali Berisha uron Albin Kurtin: Fitore e shkëlqyer dhe me rekord historik

0
13
Reklame e sponzorizuar

ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka uruar fituesit e zgjedhjeve në Kosovë.

Teksa e quan fitore të shkëlqyer, Berisha në Facebook shkruan mes të tjerash se qytetaret i dhanë Vetëvendosjes, të udhëhequr nga Albin Kurti mbi 48 për qind të votave, duke shënuar fitore historike.

“Me këtë rast le t’ju urojmë nga zemra fitimtareve suksese po kaq të mëdha në udhëheqjen e Kosovës, qytetarëve të saj në rrugën e zhvillimit, begatisë dhe integrimit në institucionet evropiane dhe euroatllantike. Gjithashtu le të urojmë të dashur miq mbarë qytetarët e Kosovës dhe forcat politike që morën pjesë në zgjedhjet e djeshme parlamentare”, shkruan Berisha.

https://www.facebook.com/SaliBerisha/photos/a.400031620157751/1836034956557403/?type=3

Reklame e sponzorizuar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here