Moment emocionues: 8-vjeçarja nga Rahoveci shkon në Gjermani përshëndetet me shkollën

0
12
Reklame e sponzorizuar

Kosovarët edhe 20 vjet pas luftës po vazhdojnë ta lëshojnë vendin si pasojë e varfërisë dhe mungesës së prespektivës.

Një moment emicionues ka qenë për një 8-vjeçare në Krushë të Madhe të Rahovecit kur është përshëndetur me mësuesen, shoqet dhe shokët e klasës.

Moshatarët e saj ishin radhitur para shkollët për të përshendetur Alean e cila do të nisej me familjen e saj për një jetë të re në Gjermani, shkruan Magazina.al

Për më shumë shihni momentin emocionues në videon më poshtë.

Reklame e sponzorizuar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here