Reklame e sponzorizuar

Most recent articles by:

DTV-6

- Advertisement -

Oda e Hotelerisë kundërshton shtrëngimin evetual të masave: Sallat e dasmave të hapen në prill

Oda e Hotelerisë së Kosovës, ka paralajmëruar mosrespektim të masave eventuale  të cilat kufizojnë punën e tyre, duke kërkuar që sallat e dasmave të...

Lansohet fushata “Bashkë kundër Covidit”, Zemaj thotë se vaksina vjen shumë shpejt

Ministria e Shëndetësisë ka bërë lansimin e fushatës “Bashkë kundër Covidit”, raporton Ekonomia Online. Ministri në detyrë i Shëndetësisë Armend Zemaj, me këtë rast tha...

Osmani: Brezat e ardhshëm do të jetojnë me shëmbëlltyrën e Adem Jasharit

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani tha se 23 vjet më parë në marsin e vitit 1998 Adem Jasahri, përçoi mesazhin se liria...

Sot përfundon afati për ankesa në PZAP

Sot mbyllet afati që subjektet politike dhe kandidatët të dorëzojnë ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në lidhje me rezultatin...

Rreth 180 pacientë marrin kimioterapi në Klinikën e Onkologjisë

Drejtori i Klinikës së Onkologjisë, Ilir Kurtishi ka treguar që deri më tani rreth 180 pacientë marrin kimioterapi në këtë klinikë. Tutje ai tha që...

Inspektorati jep detaje për arrestimin e tetë zyrtarëve policorë

Inspektorati Policor i Kosovës ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e tetë zyrtarëve policiorë, mëngjesin e sotëm, raporton DTV. Përmes një komunikate drejtuar mediave, IPK’ja...

Pamje nga varrezat e Jasharajve pak ditë pas çlirimit të Kosovës

Sot bëhet 23 vjet nga dita kur nisën luftimet në Prekaz mes forcave serbe dhe familjes Jashari. Për tre ditë rresht, komandanti i UÇK-së Adem...

Vdes Ceka, kuzhinierja e njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare, kuzhinjera e njohur Fikrije Ukelli, e njohur si Ceka. Sipas Xheraldina Vulës – koleges së saj për 15...

Must read

Loris Karius shfaqet si objektiv befasues i Bayern Munichut

Portieri nën pronësi të Liverpoolit, Loris Karius është shfaqur...

AstraZeneca është efektive kundër variantit brazilian të Covid-19

Rezultatet preliminare nga një studim i kryer në Universitetin...
- Advertisement -