Reklame e sponzorizuar

Most recent articles by:

DTV -4

- Advertisement -

Nëntë persona kapen me teste PCR të rrejshme në aeroportin e Shkupit

Prokuroria Themelore Publike në Shkup ka ngritur aktakuzë kundër nëntë personave të cilët në Aeroportin Ndërkombëtar në Shkup kanë treguar vërtetime të rrejshme për...

Organizatat GAIA dhe GLPS dorëzojnë padi për lëshimin e lejes për hidrocentralin “Brezovica”

Organizatat GAIA dhe GLPS, ka dorëzuar padi në Gjykatën Themelore në Prishtinë,  për Konflikt Administrativ kundër lejes për hidrocentralin Brezovica në Komunën e Shtërpcës,...

MKRS ndan çmimet në fushën e trashëgimisë kulturore

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka ndarë sot çmimet në fushën e trashëgimisë kulturore. Çmimi për veprimtari jetësore në fushën e trashëgimisë kulturore...

Vuçiq: Politikanët në Kosovë paguan shuma marramendëse për të na ndarë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se Lista Serbe ka fituar më shumë se 43 mijë vota në zgjedhjet e 14 shkurtit për...

Kushdo që e shihni këtë person, lajmërojeni menjëherë policinë

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e një të kërkuari për veprën penale “vjedhje e rëndë”. Bëhet...

Daka priti në takim zëvendësshefin e Misionit të Ekspertëve të Zgjedhjeve nga BE, Marian Gabriel

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka priti në takim zëvendës shefin e Misionit të Ekspertëve të Zgjedhjeve nga Bashkimi Europian, Marian Gabriel. Kryetarja...

Blair: Bashkëpunimi rreth Covid-19 mund të ketë “shkurtuar” krizën për tre muaj

Udhëheqësit botërorë mund të kishin “shkurtuar” kohëzgjatjen e shpërthimit të Covid-19 me tre muaj nëse ata do të kishin bashkëpunuar rreth vaksinave, testimeve dhe...

Gjykata Themelore në Prizren cakton masë arresti shtëpiak ndaj një të mituri për vepër penale

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj të miturit L.K, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer vepër...

Must read

Loris Karius shfaqet si objektiv befasues i Bayern Munichut

Portieri nën pronësi të Liverpoolit, Loris Karius është shfaqur...

AstraZeneca është efektive kundër variantit brazilian të Covid-19

Rezultatet preliminare nga një studim i kryer në Universitetin...
- Advertisement -