Reklame e sponzorizuar

Most recent articles by:

DTV 5

- Advertisement -

Mulhaxha-Kollçaku tregon se për çka do të angazhohen si komision parlamentar

“Do të angazhohemi që të vazhdojmë përkrahjen me shtesa për stafin shëndetësor deri në zbatimin e Ligjin për pagat”, ka thënë Mulhaxha-Kollçaku. Kryetarja e Komisionit...

Rrëfimi i pa dëgjuar më par i Mimoza Shalës, që luftoi si 17 vjeçare në betejën urbane të Gjakovës

Në emisionin ‘INFO D’ të televizionit “DTV”, ekskluzivisht ka folur ish-ushtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mimoza Shala, e cila ka rrëfyer për herë...

Çka biseduan në telefon Maas dhe Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, me të cilin kanë diskutuar...

Sot janë vaksinuar rreth 200 persona në sallën “1 Tetori”

Në qendrën e vaksinimit “1 Tetori” në Prishtinë në të cilën është duke vazhduar vaksinimi anti COVID-19 për personelin shëndetësor për tërë Kosovën, vetëm...

Ja si ekzekutohet 40-vjeçari Bledar Birçaj në Vlorë

Janë publikuar pamjet e ekzekutimit  të ndodhur  pasditen e sotme në Vlorë, ku mbeti i vrarë Bledar Birçaj. Siç duket edhe nga pamjet e siguruar...

Kaq miliona euro u shpëtuan nga buxheti i vendit pas tenderit të ri për mirëmbajtjen e rrugëve, tregon Durmishi

Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka njoftuar se është shpallur tenderi i ri për mirëmbajtjen e rrugëve. Në një konferencë për...

Në Kosovë 38 mijë e 400 vaksina AstraZeneca arrijnë të mërkurën

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të mërkurën do të arrijnë në Kosovë 38 mijë e 400 doza të vaksinës AstraZeneca. Në njoftimin e MSh’së...

Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit mori vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve...

Must read

​Vjosa Osmani shtron iftar

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka shtruar sonte iftar...

Bebe Rexha e para në listën e albumeve në Spotify

  Bebe Rexha, pak ditë më parë ka publikuar albumin...
- Advertisement -