Teknologji

iPhone 13 do të ketë një “kapacitet të çmendur të memories”

Megjithëse Apple ende nuk ka njoftuar zyrtarisht planet për telefonin e ri, i cili mund ose nuk mund të marrë emrin “13-të”, thashethemet po qarkullojnë për përmirësimet e kamerës, procesorit, memories dhe specifikave të tjera.
Dhe sipas mediave të huaja, kamera gjithashtu mund të ofrojë regjistrim të ri video “ProRes”, duke lejuar pamje me cilësi profesionale 4K ose HD.
Gjithashtu do të ketë ndryshimin e ngjyrave dhe nxjerrjen në pah të veçorive, duke ju lejuar të ndryshoni ngjyrën, kontrastin dhe ngrohtësinë e një fotografie duke përdorur teknologjinë AI në vend që të aplikoni vetëm një filtër si modelet e mëparshme.
Por çfarë bie në sy është se telefoni i ri mund të përmbajë një opsion memorie deri në 1 terabajt, sipas Dan Ives, një analist në Wedbush Securities.
Kjo është gati dy herë nivelet më të larta të ruajtjes të disponueshme më parë.
Ndërsa sa i përket kohës, Ives thotë se pjesa e tretë e shtatorit ka shumë të ngjarë të jetë koha për një njoftim.
IPhone 12, i lansuar në tetor të vitit të kaluar, u shfaq në katër lloje: iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 max.
Sidoqoftë, është ende e paqartë nëse kjo seri e re e iPhone do të dalë në modele të ngjashme.

DTV-10

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

8 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

8 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

8 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

8 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

8 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

8 months ago