Sport

Ja kur do të debutojë Ronaldo te Manchester Unitedi

Cristiano Ronaldo ka kompletuar rikthimin e tij në Manchester United 12 vjet pasi u largua nga Old Trafford për në Real Madrid.

Ylli portugez u largua nga Juventusi të premten para se të fluturonte për në Lisbonë, ku Djajtë e Kuq konfirmuan kthimin e tij në klub.

Sidoqoftë, tifozët e United që shpresojnë ta shikojnë atë në fundjavë kur të përballen me Wolves do të mbeten të zhgënjyer.

Pas kësaj xhiroje të tretë në ligën angleze, do të fillojë pushimi sa i përket futbollit në kampionate, pasi do të jenë ndeshjet ndërkombëtare.

Ronaldo do të paraqitet me Portugalinë në ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës që mbahet në Katar në fund të vitit të ardhshëm.

Ndeshja e parë e United pas pushimit është në shtëpi me Newcastle United më 11 shtator dhe Ronaldo mund të bëjë debutimin e tij të dytë aty.

DTV-9

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

8 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

8 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

8 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

8 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

8 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

8 months ago