LifeStyle

Ja pse bizhuteritë e mbretëreshës Elizabetha shkëlqejnë aq shumë

Nga kurorat te gjerdanët, Mbretëresha Elizabeth nuk ka mungesë të bizhuterive shkëlqyese mbretërore në koleksionin e saj.

Për t’u siguruar që ato gjithmonë shkëlqejnë, një nga ndihmëset e saj mbretërore pretendon se e arrin këtë nga një artikull befasues nga dollapi i pijeve.

  “Xhini dhe uji janë të dobishëm për t’i dhënë diamanteve mbretërore një shkëlqim më të madh”, zbuloi Angela Kelly në librin e saj. Xhini gjithashtu ndodh të jetë një nga pijet e preferuara të Mbretëreshës për t’u kënaqur, kështu që ka kuptim që ata janë gjithmonë të pajisur.

Kelly nuk shkon në më shumë detaje për ndonjë teknikë specifike, por supozohet se ata përdorin një përzierje një-me-një të lëngjeve për t’i dhënë diamanteve një shkëlqim të mirë. Sipas Daily Mail, Kelly është një nga këshilltarët personalë më të afërta dhe më të besuara të mbretëreshës. Ajo u sigurua që të merrte bekimin e Elizabeth para se të ndante disa sekrete të stilit. 

DTV-9

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

4 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

4 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

4 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

4 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

4 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

4 months ago