Mënyra se si ta freskoni veturën kur ju bëhet nxehtë

0
46
Reklame e sponzorizuar

Mënyra se si ta freskoni veturën në vetëm 10 sekonda. Nëse uleni brenda një veture të nxehtë, jo vetëm që është shumë e pakëndshme, por gjithashtu mund të jetë e rrezikshme për shëndetin.
Pavarësisht nëse keni kondicioner apo jo, ky hile do t’ju ndihmojë të freskoni një makinë që ka qëndruar në diell për rreth dhjetë sekonda.
Ata që e kanë provuar këtë metodë thonë se ajo ul temperaturën në automjet me rreth dhjetë gradë.
E vetmja gjë që duhet të bësh është:
Uleni dritaren anësore të pasagjerit, por me derë të mbyllur. Dhe pastaj hap dhe mbyll derën e shoferit, dhe ajri i freskët do të qarkullojë brenda veturës suaj.
Këshilla shtesë:
Por është mirë të vendosni disa materiale pambuku (bluzë e vjetër, çarçaf) në sedilje, veçanërisht nëse ato janë prej lëkure – në këtë mënyrë do të jetë më lehtë për ju të uleni mbi to, sepse nuk do të jetë aq nxehtë.
Mundësisht mos e parkoni veturën tuaj me pjesën e pasme nga dielli, është më mirë që rrezet e diellit mos të godasin direkt pjesën e përparme të veturës, sepse aty është edhe timoni dhe shpesh është e vështirë të kapet kur ai është i nxehtë.

Reklame e sponzorizuar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here