LifeStyle

Pas pesë vitesh pauzë Rihanna nis punën për albumin e ri

Ylli nga Barbados, Rihanna, krahas angazhimeve me “Savage X Fenty” po shfrytëzon kohën e saj për të ‘eksperimentuar’.

Ajo tanimë ka paralajmëruar projektin e ri dhe theksoi se do të jetë shumë më ndryshe nga ato të mëparshmet.

Siç njofton, fituesja e “Grammy” ka nisur punën për albumin e saj të ri.

“Ju nuk do të prisni atë që dëgjoni. Vendoseni në mendjen tuaj”, tha Riri para regjistrimit të “Savage X Fenty Show Vol”.

Ndërkaq, kanë kaluar pesë vite që nga lansimi i albumit të tetë “Anti”, i cili përfshinte hite si: “Work”, “Love on the Brain” dhe “Needed”.

“Çfarëdo që dini për Rihannan nuk do të jetë ajo që dëgjoni”, tha këngëtarja, e cila ka fituar nëntë Grammy në kategori të shumta duke përfshirë R&B, vallëzim dhe rap. “Unë vërtet po eksperimentoj. Muzika është si moda. Duhet të jeni në gjendje të luani. Duhet të jem në gjendje të vesh çfarë të dua. Unë e trajtoj muzikën në të njëjtën mënyrë. Kështu që unë jam duke u argëtuar dhe do të jetë krejtësisht ndryshe”.

Rihanna në anën tjetër nuk ka njoftuar ende një datë të publikimit të albumit të ri.

Shfaqja e tretë e modës e artistes së popullarizuar “Savage X Fenty” do të nisë këtë të premte (24 shtator) dhe do të përfshijë emra të njohur si: Nas, Daddy Yankee, BIA, Jazmine Sullivan, Ricky Martin, Normani dhe Jade Novah.

 

DTV-9

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

8 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

8 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

8 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

8 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

8 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

8 months ago