Policia e Kosovës në 24 orët e fundit shqipton afër 4 mijë gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID

0
129
Reklame e sponzorizuar

Rritja e rasteve dhe viktimave nga COVID-19 ka bërë që Policia e Kosovës t’i shtojë kontrollet me qëllim të zbatimit të masave antiCOVID.
Vetëm në 24 orët e fundit, Policia ka shqiptuar 3,981 gjoba për qytetarët të cilët nuk kanë respektuar masat antiCOVID.
Në 24 orët e fundit, Policia ka dënuar edhe 1,405 qytetarë për mosrespektim të rregullave në trafik.
Policia po ashtu ka arrestuar 30 persona, 22 në mbajtje dhe 5 në vuajtje të dënimit.

 

 

 

Reklame e sponzorizuar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here