Showbiz

Rita Ora nuk di të gatuaj, këtë e thotë miku i saj i ngushtë

Rita Ora nuk di “të bëjë asgjë”, ka pohuar miku i saj Nick Grimshaw.

DJ 36-vjeçar gjithmonë pëlqen të rrijë me interpretuesen e hitit “Body On Me” por pranoi se ajo ishte gjithmonë shumë “e zënë” për të bërë punët themelore dhe kërkon një ndihmëse për ta ndihmuar në detyrat më të thjeshta.

Sidoqoftë, Nick – i cili gjithashtu ka miqësi me emrat e famshëm si Harry Styles dhe Adele – nuk mendon se Rita është vetëm në pafuqinë e saj në shtëpi.

Ai i tha Alan Carr në ‘podcast’-in e tij “Life’s A Beach”: “Rita kishte kënaqësi të shkonte me pushime. Ajo nuk di të bëjë asgjë”.

“Për shkak se ajo është një yll i popit, gjithçka duhet të bëhet, ajo është e zënë. Kjo nuk është vetëm ajo, të gjithë yjet e estradës nuk dinë të vendosin një gjellë në sobë. Ata duhet t’i shkruajnë dikujt një mesazh si: ‘Dua të shkoj për drekën time më vonë’, atëherë dikush do të telefonojë dikë për t’u kujdesur për ushqimin e tyre”, ka thënë Nick.

Pasi punuan së bashku në ‘The X Factor’ në 2015, Nick dhe Rita shkuan në një festë të fundvitit me një grup miqsh dhe këngëtarja 30-vjeçare ishte mësuar aq shumë të kishte një skuadër profesionale pas vetes për ta ndihmuar atë me gjërat e saj, saqë kur mbeti vetëm ajo përfundoi duke humbur momentin e madh të sinjalizimit në vitin e ri”.

Nick kujtoi: “Kur përfunduam ‘X Factor’ një grup prej 12 vetash shkuam me pushime në Miami dhe erdhi Rita”.
“Në prag të Vitit të Ri unë isha DJ në një parti. Ajo nuk dukej askund, dhe zbriti poshtë në orën 2 të mëngjesit – ajo e humbi Vitin e Ri dhe ishte si: ‘Më vjen keq. Kam marrë kaq shumë kohë duke u bërë gati’”, tha Nick.

Por sapo mbërriti, Rita e kompensoi kohën e humbur duke i çuar miqtë e saj në një aheng tjetër në shtëpinë e Sean ‘Diddy’ Combs, festë e cila zgjati deri në mëngjes.

Nick shtoi: “Rita na çoi në këtë festë të shtëpisë së çmendur në Puff Daddy’s”.

DTV-10

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

4 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

4 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

4 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

4 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

4 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

4 months ago