Categories: Sport

Samir Ujkani është i hapur për të kaluar te Empoli

Samir Ujkanin mund ta shohim në këtë edicion që sapo ka filluar duke luajtur për Empolin.

Reprezentuesi i Kosovës është duke kërkuar skuadër të re dhe raportohet se klubi i rikthyer në Serie A mund t’i marrë shërbimet e tij.

Sky Sport Italia ka njoftuar për një ndryshim të mundshëm në portën e Empolit. Zëvendësuesi i portierit të parë Guglielmo Vicario mund të mos jetë Alberto Brignoli, për të cilin ka shumë interesim Panathinaikosi.

Nëse ndahen rrugët, klubi nga Serie A mund ta transferojë Samir Ujkanin, i cili u lirua nga Torino.

Gardiani i Dardanëve është i hapur për të kaluar te Empoli dhe presioni në kohë për mbylle të afatit kalimtar nuk është, pasi portieri është i lirë dhe mund ta mbyllë marrëveshjen edhe pas datës 31 gusht.

DTV-9

Recent Posts

Protestojnë punëtorët e minierës “Golesh” para Qeverisë së Kosovës

Punëtorët e minierës “Golesh” kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të largimit në…

8 months ago

Në Turqi arrestohet edhe një gazetare

Policia bastisi shtëpinë e gazetares Nurcan Yalçın në lagjen Kayapınar të Diyarbakirit. Pas kontrollit në…

8 months ago

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu…

8 months ago

Kamerat s’funksionuan në momentin e arratisjes së Radojçiqit, nisin hetimet për këtë çështje

Lajmin e ka konfirmuar edhe prokurori Rasim Maloku. Ai ka thënë se kanë nisur hetimet…

8 months ago

IPK rekomandon suspendimin e tre policëve pas ikjes së Milan Radojçiqit nga pika kufitare Bërnjak

Në njoftim thuhet se personi në fjalë ka ikur me veturë në drejtim të Serbisë…

8 months ago

Deputetët kaq shpenzuan në dy muajt e fundit të vitit për të shkuar në Kuvend

Për periudhën nëntor-dhjetor të vitit 2021, një deputet ka shpenzuar deri në 870 euro për…

8 months ago