Si pasojë e zjarreve në Turqi shkon në pesë numri i të vdekurve

0
65
Reklame e sponzorizuar
Zjarri në një pyll, i cili po vazhdon prej katër ditësh në rrethin Manavgat të Antalisë, ka dal jashtë kontrollit shkaku edhe i erërave të forta e cila ka shkaktuar edhe viktima.

Numri i njerëzve që humbën jetën nga zjarri në Manavgat, së bashku me dy punonjës të pyjeve, u rrit në 5.

Hasan Ali Yuksel dhe çifti Osman dhe Şehir Kardaş kishin humbur jetën më pare.

Për shkak të flakëve që përparuan me shpejtësi, disa nga shtëpitë e rreshtuara në rrëzë të malit në formën e një gjysmëhëne u dogjën.

Ndryshe, media pro-qeveritare zjarret i kanë lidhur me kurdët duke thënë se një grup i tyre po shkakton ato.

Reklame e sponzorizuar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here