aak

Lumir Abdixhiku letër publike liderëve partiakë: Ta shkurtojmë fushatën dhe përballjen politike ta bëjmë përmes debateve në media

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku u ka bërë ftesë publike liderëve të tri partive parlamentare, atij të…

11 months ago

Cilët janë kandidatët e AAK-së që do të garojnë për kryetarë të komunave

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur të garojë në 21 komuna me kandidatë për kryetarë. Në komunat e tjera…

12 months ago

Haradinaj: thotë 21 kandidatët e AAK-së për kryetar komunash janë pa afera korruptive

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka prezantuar 21 kandidatët për kryetar të komunës që do marrin pjesë në zgjedhjet lokale…

12 months ago

Haradinaj: Kërkoj të hiqet ora policore dhe të lejohen dasmat para ardhjes së mërgimtarëve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës të përgatitet për pritjen…

1 year ago

Haradinaj: Ata të cilët nuk po mund të jenë plotësisht të përkushtuar, po lirohen nga përgjegjësitë që kanë në AAK

Haradinaj shkruan se AAK-ja fokusin kryesor dhe energjitë e saj i ka të orientuara për zgjedhjet komunale të radhës. I…

1 year ago

Haradinaj: Kërkoj nga Qeveria të hiqet ora policore dhe të hapen sallat e dasmave

Ai gjithashtu bëri thirrje që Qeveria të vazhdoj t’i përkrahë bizneset që janë prekur nga pandemia, e po ashtu t’u…

1 year ago

Ministri Murati ftohet në interpelancë nga AAK

Besnik Tahiri, shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka thënë se Qeveria Kurti, iu bëri…

1 year ago

Vendos Kryesia, shtatë komisione do t’i kryesojë VV-ja, nga dy PDK-ja e LDK-ja dhe një AAK-ja

Lëvizja Vetëvendosje si grupi më i madh parlamentarë në Kuvendit e Kosovës do t’i kryesojë 7 komisione nga gjithsej 14…

1 year ago

Nga 14 Komisione të Kuvendit, shtatë do t’i kryesojë LVV, nga dy PDK e LDK dhe një AAK

Konstituimi i Legjislaturës së VIII të Kuvendit të Kosovës, i cili u bë ditë më parë, ku kryetar i saj…

1 year ago

AAK-ja e palëkundur, nuk e votojnë e as nuk ia bëjnë kuorumin Vjosa Osmanit për presidente

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini, është shprehur se ky subjekt politik nuk ka votë dhe as nuk do t’ia bëjë…

1 year ago