albin kurti

Besnik Pula emërohet këshilltar për Marrëdhënie Ekonomike Ndërkombëtare

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka emëruar sot, Besnik Pulën këshilltar të jashtëm politik (pro-bono) për Marrëdhënie Ekonomike…

11 months ago

Albin Kurti pret që dialogu me Serbinë të vazhdoj në vjeshtë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pret që dialogu me Serbinë të vazhdoj në vjeshtë. Por thotë se gjithçka varet nga…

11 months ago

Sot mblidhet Qeveria, pritet vendimi për masa të reja kundër COVID-19

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot në ora 16:00, ku pritet të vendoset për masat e reja antiCOVID-19. Sipas…

12 months ago

Abdixhiku ka kritikuar Kurtin për vdekjet nga COVID-19: Nga një ditë zie e kemi çdo ditë, ekspozitat e simpoziumet gjuhësore mund të presin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka kritikuar Qeverinë Kurti pas rasteve të reja të vdekjeve si dhe…

12 months ago

81-vjeçarja që shkruan poezi për Adem Jasharin, Albin Kurtin e për mërgimtarët

Ndonëse në moshë të shtyrë, Elfije Pllana edhe pse nuk di shkrim as lexim, thur vargje të poezive në kokën…

1 year ago

“Ballkani i Hapur”, Rama i përgjigjet qeverisë së Kosovës: Boll me këtë na ftuan, s’na ftuan

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Shkupi ka thënë se deri më 1 janar do të ketë zero sekonda pritje…

1 year ago

Kryeministri Kurti takoi të mbijetuarit e aksidentit në spitalin e Slavonski Brod

Një aksident i tmerrshëm me autobus në të cilin dhjetë pasagjerë u vranë dhe pothuajse 50 u plagosën të dielën…

1 year ago

Kurti jep lajmin e mirë, thotë se vetëm 30 për qind do të jenë ambasador politik me ndryshimet në Projektligjin për shërbimin e jashtëm

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, kryeministri është pyetur nga deputetja e PDK-së Ariana Musliu-Shoshi, se kur do…

1 year ago

Mediumi serb raporton se SHBA-ja është impresionuar nga Kurti e tronditur nga Vuçiçi

Gazeta serbe, “Danas” ka shkruar sot se Administrata e presidentit të SHBA-së, Joe Biden do t’i bëjë presion presidentit të…

1 year ago

Sadiku: Kurti gjatë dialogut me Serbinë duhet ta kërkojë një emisar amerikan siç ishte dikur Holbrook

Politologu dhe njohësi i marrëdhënieve ndërkombëtare, Arbnor Sadiku, ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, që në takimet e…

1 year ago