lumir abdixhiku

Agim Veliu i shkruan një letër të gjatë Abdixhikut për pakënaqësitë e tij

Në degën e LDK’së në Podujevë, është emëruar një kryetar i paligjshëm, duke aluduar kështu për Ekrem Hysenin, shkruan në…

4 months ago

Lumir Abdixhiku letër publike liderëve partiakë: Ta shkurtojmë fushatën dhe përballjen politike ta bëjmë përmes debateve në media

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku u ka bërë ftesë publike liderëve të tri partive parlamentare, atij të…

9 months ago

Abdixhiku ka kritikuar Kurtin për vdekjet nga COVID-19: Nga një ditë zie e kemi çdo ditë, ekspozitat e simpoziumet gjuhësore mund të presin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka kritikuar Qeverinë Kurti pas rasteve të reja të vdekjeve si dhe…

9 months ago

Abdixhiku e pret në takim Bergerin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka pritur sot në takim Sekretarin e shtetit në Ministrinë e Punëve…

10 months ago

Abdixhiku i LDK-së fillon përsëri si pasardhësit e tij në këtë parti, kërkon që të zbulohen vrasjet e të gjithë veprimtarëve

Kryetari i Lidhjes Demokratike Kosovës, Lumir Abdixhiku ka përkujtuar veprimtarin Shaban Manaj, në 21 vjetorin e vdekjes së tij. Abdixhiku…

10 months ago

Të rënët e betejës së Loxhës i kujton Abdixhiku

Në 23 vjetorin, Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka përkujtuar të rënët e betejës së Loxhës.…

11 months ago

Kryetari i LDK’së e quan të pa dijshëm Përparim Kryeziu zëdhënësin e Qeverisë Kurti: Aq di i shkreti s’di më shumë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë sot se çdo marrëveshje ndërkombëtare e arritur me Shtetet e…

11 months ago

Rama, kandidat i LDK-së për kryetar të Prishtinës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka konfirmuar se Përparim Rama do të jetë kandidat i LDK-së për…

12 months ago

Pranon ftesën Abdixhiku për takim me kryeministrin Kurti

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka pranuar ftesën për takim të kryeministrit Alibin Kurti gjatë javës…

1 year ago

Abdixhiku: Dokument sipërfaqësor, i thatë dhe pa masa si do të adresohen problemet, Programi i Qeverisë Kurti 2

Abdixhiku kritikon Programin e Qeverisë Kurti: Dokument sipërfaqësor, i thatë dhe pa masa si do të adresohen problemet Deputeti i…

1 year ago