lumir abdixhiku

Abdixhiku flet për liberalizimin e vizave me ambasadorin gjerman

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku sot ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Joern…

1 year ago

Abdixhiku i kërkon Kurtit të mos e bëj viktimën rreth dokumenteve të dialogut me Serbinë

“Kryeministër, të bësh politikë është një gjë. Të bësh viktimën kur s’je i tillë është e panevojshme – është dobësi.…

1 year ago

Abdixhiku: Kurti nuk merr pjesë në seancë në kohën kur çdo dy orë vdes një pacient prej COVID-19

“Kjo pamje flet shumë, një qeveri që në temën më të rëndësishme në 20 vjet e fundit nuk a ka…

1 year ago

Abdixhiku takoi ambasadorin e këtij shteti, ja për çka biseduan

Në këtë takim u theksua nevoja për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë ndërmjet dy vendeve tona. Kryetari i LDK-së, Lumir…

1 year ago

Lutfi Haziri flet për Express rreth takimit me Agim Veliun

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri tha se me deputetin Agim Veliu takohet sepse e ka mik dhe nuk takohet me…

1 year ago

“Është e gabuar t’i faturohet vetëm një njeriu dështimi i LDK’së”, njohësit e politikës flasin për përplasjen Muhaxheri-Veliu

Përmbyllja e procesit të zgjedhjeve të brendshme dhe ndryshimet drastike në hierarkinë e LDK’së kanë nxjerrë në shesh mospajtimet e…

1 year ago

Abdixhiku takohet me ambasadorin e Italisë në Kosovë, diskutuan për zhvillimet aktuale

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku me nënkryetarin  Muhaxheri kanë pritur në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, me…

1 year ago

Vjosa Osmani dhe Lumir Abdixhiku shihen duke biseduar bashkë në Kuvend

Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës janë parë bashkë në Kuvend. Vjosa…

1 year ago

Lumir Abdixhiku thërret Këshillin e Përgjithshëm, nesër zgjidhet kryesia e re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thirrur mbledhjen e parë të Këshillit të Përgjithshëm të partisë, për…

1 year ago

Anëtarët e Kryesisë së LDK-së shihen duke hyrë në seli

Lumir Abdixhiu dhe anëtarë të tjerë të kryesisë së LDK-së janë parë duke hyrë në selinë e partisë, teksa mbledhja…

1 year ago