lvv

Lumir Abdixhiku letër publike liderëve partiakë: Ta shkurtojmë fushatën dhe përballjen politike ta bëjmë përmes debateve në media

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku u ka bërë ftesë publike liderëve të tri partive parlamentare, atij të…

11 months ago

Sot mblidhet Qeveria, pritet vendimi për masa të reja kundër COVID-19

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot në ora 16:00, ku pritet të vendoset për masat e reja antiCOVID-19. Sipas…

12 months ago

Tërhiqet nga gara kandidati i VV-së për kryetar të Skenderajt

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysni Mehani, është tërhequr nga gara për të parin e Komunës së Skenderajt. Mehani në një…

12 months ago

Vazhdon me sulme ndaj Qeverisë Kurti, zyrtari i LVV-së po kërkon diçka të menjëhershme

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Podujevës, Ajet Potera, duket se vazhdon të mos jetë i kënaqur me punët…

1 year ago

“Çka po don”, “Pse po bërtet”, “E ke humb kredibilitetin”, fjalët që u përdorën sot në mbledhjën e KQZ’së

Mbledhja e sotme e KQZ-së, sërish nuk kaloi pa debate të ashpra mes anëtarëve të LVV-së me kryetaren e këtij…

1 year ago

Këto janë votat e kandidatëve të LVV-së në Shqipëri

Kur janë numëruar 40 për qind e rezultateve, PS ka marr 49.42 për qind e ndjekur nga PD me 38.8…

1 year ago

Nga 14 Komisione të Kuvendit, shtatë do t’i kryesojë LVV, nga dy PDK e LDK dhe një AAK

Konstituimi i Legjislaturës së VIII të Kuvendit të Kosovës, i cili u bë ditë më parë, ku kryetar i saj…

1 year ago

KQZ-ja zëvendëson 13 deputetë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar 13 rekomandimet për kandidatët e radhës që do të zëvendësojnë deputetët e deritashëm të…

1 year ago

Qeveria Kurti 2| Ministri i Mjedisit dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, me aktakuzë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu në Qeverinë Kurti 2, i cili këtë detyrë zyrtarisht ka filluar…

1 year ago

Pallaska: Sulmi ndaj anëtarëve të familjes është formë primitive e të bërit politikë, LVV e ka aplikuar gjithmonë

Juristi Dastid Pallaska ka kujtuar se sulmi ndaj anëtarëve të familjes së kundërshtarëve politikë ka qenë arma e preferuar e…

1 year ago