#Memli Krasniqi

Lumir Abdixhiku letër publike liderëve partiakë: Ta shkurtojmë fushatën dhe përballjen politike ta bëjmë përmes debateve në media

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku u ka bërë ftesë publike liderëve të tri partive parlamentare, atij të…

11 months ago

Kryetari i PDK-së Krasniqi kujton Bajram Rexhepin: Jeta e tij ishte me sfida, beteja e fitore për Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka kujtuar Bajram Rexhepin në katërvjetorin e vdekjes. Krasniqi në një postim…

12 months ago

PDK:Do të zgjedh kryesinë e re

Partia Demokratike e Kosovës javën e ardhshme pritet të mbledhë Këshillin Drejtues, prej nga del përbërja e re e Kryesisë…

1 year ago

PDK miraton deklaratë politike me 23 pika

Partia Demokratike e Kosovës, pas zgjedhjes së kryetarit Memli Krasniqi, ka miratuar një Deklaratë Politike me 23 pika. Përmes kësaj…

1 year ago

Ndodh edhe kjo! Kurti uron Krasniqin për zgjedhjen në krye të PDK’së, dikur e quante ministër ‘hajn’

Kurti uron Krasniqin: I ofroj bashkëpunim në temat me interes nacional dhe ballafaqim të ideve Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti…

1 year ago

Deliu bëhet kinse është e lumtur me zgjedhjen e Krasniqit në krye të PDK’së

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu ka uruar kryetarin e ri të PDK-së, Memli Krasniqin. Ajo një postimi…

1 year ago

Kryetari i ri i PDK’së nuk e sheh të lehtë rrugëtimin e partisë me të si drejtues

Memli Krasniqi si kryetar i PDK-së: Nuk do të jetë lehtë, por do t’ia dalim Kryetari i porsazgjedhur i PDK-së,…

1 year ago