PERPARIM KRYEZIU

Numri i këshilltarëve të brendshëm do të rritet nga 6 në 10, në pesë ministri

Ndryshohet projekt-rregullorja për Zyrën e Kryeministrit, parashihet rritja e numrit të këshilltarëve politikë Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme…

11 months ago

Kryetari i LDK’së e quan të pa dijshëm Përparim Kryeziu zëdhënësin e Qeverisë Kurti: Aq di i shkreti s’di më shumë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë sot se çdo marrëveshje ndërkombëtare e arritur me Shtetet e…

1 year ago

Qeveria: Për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve nuk mund të garantojmë

Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë se Kosova nuk mund të shërbejë si garantues për lirimin me kusht të…

1 year ago

Sipas kryeministrit Albin Kurti, kështu duhet të jetë Asociacioni i Komunave me shumicë serbe

“Lajçak e ka informuar Kurtin për mbarëvajtjen e procesit të dialogut, gjatë kohës së Qeverisë Hoti në kuptimin se çfarë…

1 year ago

Ankohet zëdhënësi i qeverisë ‘Dikush po na spiunon’

  Që nga fillimi kryeministri Kurti dhe kabineti i tij sfidohen nga individë ende të panjohur nga adminsitrata e Zyrës…

1 year ago

Komunitetet zbulojnë kushtet për Albin Kurtin

Disa nga komunitetet që pritet të fitojnë ulëse në Kuvendin e Kosovës, kanë kushte për Qeverinë e ardhshme të Kosovës.…

1 year ago