policia e kosoves

Suspendohen dy policë dhe ndaj pesë të tjerëve iniciohet procedurë e brendshme disiplinore për prangosjen e kameramanit

Siç njofton policia, suspendimi i tyre është mbështetur në udhëzimin administrativ të PK-së për shkeljet, masat dhe procedurat disiplinore në…

6 months ago

Inspektorati Policor nis hetime ndaj policëve shkaku i prangosjes së kameramanit

Në një përgjigje nga IPK’ja kanë thënë se hetuesit do të ndërmarrin veprime hetimore drejt ndriçimit të rrethanave të këtij…

6 months ago

Absurdë nga Policia e Kosovës/ Arrestim dhe prangosjen e kameramanit nuk e quan të tillë, ja çka thotë!

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi. Është liruar kameramani i Agjencisë…

6 months ago

Gjakovë: Arrestohen katër persona, Policia gjen substanca narkotike në shtëpitë e tyre

Prokuroria në Gjakovë ka ndaluar katër persona të dyshuar dhe kanë konfiskuar mbi 5 kilogramë substancë të dyshuar narkotike të…

10 months ago

Ferizaj: Arrestohet 51-vjeçari i kërkuar

Stacioni policor në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, në bazë të një informacioni inteligjent të pranuar ka…

10 months ago

Prishtinë: Prokuroria kërkon paraburgim për burrin që rrahu një grua në një market

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar të caktohet masa e paraburgimit ndaj personit me inicialet F.B për shkak se ka…

10 months ago

Arrestohet një person në Shtërpcë, prezantohet rrejshëm si polic

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi i njëjti kur është ndaluar nga Policia është prezantuar rrejshëm si zyrtar…

11 months ago

Mitrovicë: Policia ka arrestuar të dyshuarit për vrasjen e një 22 vjeçari

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarit për vrasjen e një 22 vjeçari në Mitrovicë, në shkurt të këtij viti.…

11 months ago

Pejë: Arrestohen 3 persona të dyshuar për fajde

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tre persona në Pejë, të dyshuar për fajde. Siç njofton Policia, gjatë…

11 months ago

Policia e Kosovës ka arrestuar dy shtetas të Serbisë, kishin hyrë ilegalisht në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy shtetas të Serbisë, pasi që të njëjtit kishin hyrë në Kosovë…

11 months ago