policia e kosoves

Prizren: Humb jetën një person, u rrokullis me traktor

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka humbur jetën në Prizren, pasi është rrokullisur me traktor. Rasti ka…

8 months ago

Raporti i Policisë për vdekjen e 23 vjeçares nga Drenasi

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se njësitet policore janë duke e hetuar rastin e…

8 months ago

Policia dënon 1 mijë e 561 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID

Në 24 orët e fundit, Policia ka shqiptuar 1 mijë e 561 tiketa për qytetarët që nuk kanë respektuar masat…

8 months ago

Policia e Kosovës shqipton 2 mijë euro gjobë për tubimin në Rezallë të Skenderajt

Pas njoftimit përmes mediave për një tubim të mbajtur në fshatin Rezallë të Skenderajt në të cilin tubim nuk janë…

8 months ago

Policia e Kosovës arreston tre të dyshuar për përfshirje në kontrabandë me emigrantë

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona të dyshuar për përfshirje në kontrabandë me emigrantë. Kështu ka bërë të ditur…

9 months ago

Në spitalin e Mitrovicës dërgohet pa shenja jete një foshnjë

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të vdekjes së dyshimtë që ka ndodhur në qytetin e Mitrovicës. “Nga…

9 months ago

Një person në Podujevë fyen zyrtarët policor

Policia e Kosovës e ka shoqëruar në stacion policor një person në Podujevë, i cili në shenjë revolte për gjobitje…

9 months ago

Deçan: Vdes një person, dyshohet se kreu vetëvrasje

Një person ka ndërruar jetë sot në komunën e Deçanit. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e…

9 months ago

Policia e Kosovës në 24 orët e fundit shqipton afër 4 mijë gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID

Rritja e rasteve dhe viktimave nga COVID-19 ka bërë që Policia e Kosovës t’i shtojë kontrollet me qëllim të zbatimit…

9 months ago

Policia e Kosovës vetëm dje gjobiti mbi 2 mijë qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Policia e Kosovës dje ka nisur zbatimin e masave të reja të marra nga Qeveria e Kosovës për luftimin dhe…

9 months ago