policia e kosoves

978 gjoba janë shqiptuar brenda ditës për shkelje të masave antiCOVID-19

Rastet me COVID-19 në Kosovë kanë shënuar rritje gjatë ditëve të fundit, teksa si pasojë janë shtuar edhe patrullimet policore.…

9 months ago

Lëndohen tre persona në një aksident në Veternik

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e së premtes në Veternik, ku si pasojë janë lënduar tre persona. Lajmin e…

9 months ago

Prizren: Policia mbyll dy lokale dhe ndalon një aheng

Në realizim të vendimit të Qeverise për masat e përgjithshme dhe të veçanta për kontroll, parandalimin dhe luftimin e pandemisë…

9 months ago

Një personi në Obiliq, ia marrin paratë dhe një unazë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar, të mitur pasi të njëjtit e kanë sulmuar fizikisht një person dhe…

9 months ago

Ferizaj: Raportohet një femër e zhdukur

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person në Ferizaj se bashkëshortja e tij është larguar nga shtëpia dhe nuk…

9 months ago

Deçan: Zhduket një vajzë

Policia e Kosovës ka njoftuar se një femër ka raportuar në Polici se vajza e saj e mitur është larguar…

9 months ago

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës arrestoi 25 persona të dyshuar

Policia e Kosovës në 24 orët e fundit kanë arrestuar 25 persona të dyshuar për vepra të ndryshme. Kështu është…

9 months ago

Sekuestrohen tri armë në Mitrovicë

Në 24 orët e fundit, në tri raste të ndara, njësitet policore në kuadër të Drejtorisë Rajonale Mitrovicë Jug, kanë…

9 months ago

Pejë: Arrestohen dy persona për sulm

Policia e Kosovës ka raportuar se të mërkurën pas mesdite është raportuar për një rast të sulmit në Pejë. Sipas…

9 months ago

Gjakovë: Arrestohet i dyshuari që sulmoi policin

Policia e Kosovës ka arrestuar të martën një person në Gjakovë, pasi dyshohet se e ka sulmuar fizikisht një zyrtarë…

9 months ago